-

DrzewoPitagorasa

Aleksander Kwaśniewski w dokumentach Departamentu Stanu USA.

Amerykańska grupa American Oversight, która miała na celu zdobyć informacje pogrążające prawnika prezydenta Trumpa, Rudiego Giulianiego wystąpiła do Departamentu Stanu o udostępnienie dokumentów związanych z obecnymi dochodzeniami  dotyczącymi ówczesnego wiceprezydenta Joe Biden’a i korupcji urzędników rządowych via Ukraina.

W odpowiedzi na mocy ustawy o dostępie do informacji Departament Stanu udostępnił 100 stron dokumentów, które pokazują wysiłki Giulianiego w badaniu korupcji. 

Wśród tych dokumentów znajdują się notatki z rozmowy telefonicznej zawierające szczegółowe oskarżenia postawione przez byłego ukraińskiego prokuratora generalnego Wiktora Szokina (który, nota bene, został usunięty ze swojej pozycji na żądanie Bidena, podobnie jak jego następca, Jurij Łucenko).

23 stycznia 2019 w rozmowie telefonicznej w której uczestniczyli  Szokin, Giuliani, Igor Furman, Lew Parnas oraz George Boyle, Szokin powiedział m. in. że, 

 • został powołany na urząd prokuratora generalnego Ukrainy w latach 2015 do kwietnia 2016, kiedy to został odwołany na żądanie wiceprezydenta Bidena 

 • brał udział w sprawie przeciwko oligarchowi i byłemu ministrowi ekologii i zasobów naturalnych Mykole Złoczewskiemu.

 • sprawa przeciw Złoczewskiemu została wszczęta po tym jak Złoczewski wydał pozwolenie dla swojej firmy na wiercenie gazu i ropy na Ukrainie. Mykola Złoczewski jest również właścicielem firmy Burisma Holdings

 • istnieją dokumenty, które wymieniają co najmniej 5 zarzutów kryminalnych wobec Złoczewskiego:

  • pranie pieniędzy

  • uzyskanie aktywów poprzez korupcję

  • wyprowadzenie bez pozwolenia co najmniej 23 milionów dolarów poza Ukrainę 

  • jako minister wydał nielegalne pozwolenie na eksploatację gazu dla dwóch innych podmiotów

  • był właścicielem dwóch tajnych spółek wchodzących w skład Burisma Holdings i udzielał tym spółkom zezwoleń, które umożliwiły mu czerpanie zysków gdy był ministrem

Ponadto Szokin stwierdził, że w 2014 r. następujące osoby zostały powołane do zarządu spółki Burisma:

 1. Hunter Biden syn wiceprezydenta Józefa Bidena

 2. Joseph Blade były pracownik CIA przypisany do jednostki antyterrorystycznej

 3. Aleksander Kwaśniewski 

 4. Devon Archer współlokator Krzysztofa Heinza,który był pasierbem Johna Kerry’ego Sekretarza Stanu USA. 

Szokin stwierdził, że Złoczewski powołał te osoby do zarządu aby w ten sposób chronić własną osobę. Złoczewski opuścił Ukrainę, gdy zostały otwarte dochodzenia przeciwko jemu. Jednakże dochodzenia te zostały zatrzymane w czerwcu lub lipcu 2015 r. na wyraźną interwencję ambasadora amerykańskiego Goeffry Pyatt, który poinformował Szokina, że te dochodzenia powinny być prowadzone w białych rękawiczkach. Wg. Szokina znaczyło to żeby nic nie robić. Kilka miesięcy później Pyatt wygłosił mowę w Odessie, w której stwierdził, że te dochodzenia  nie zostały odpowiednio przeprowadzone i że Szokin jest skorumpowany. 

Szokin stwierdził równeż, że na początku 2016 r. prezydent Poroszenko nakazał aby zaprzestać dochodzenie w sprawie Burismy ponieważ nie jest to w interesie Joe i Hunter Bidena. Poroszenko wezwał Szokina do swojego gabinetu i powiedział, że dochodzenie w sprawie Burismy i Bidena spowodowało, że Joe Biden zatrzymał miliard dolarów pomocy dla Ukrainy. W końcu na żądanie Bidena Szokin został zwolniony w kwietniu 2016 r. i półtora miesiąca później pomoc dla Ukrainy w postaci miliarda dolarów została doręczona. 

 

Z kolei Jurij Łucenko (następca Szokina) powiedział również wiele ciekawych rzeczy w rozmowie z 25 stycznia przeprowadzonej z Giulianim. Otóż okazuje się, że Ukraina posiada dwie tajne jednostki, które są chronione przez ambasadora USA. Pierwsza z tych jednostek nazywa się Specjalna Prokuratura Antykorupcyjna (Specialized Anticorruption Prosecutor's Office -SAP) i ma pod swoim nadzorem Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (National Anticorruption Bureau Ukraine- NABU). Ta ostatnia agencja zajmuje się badaniem przypadków korupcji wśród osób publicznych począwszy od burmistrzów miast w górę. Łucenko stwierdził, że obecny ambasador USA chroni obie te jednostki. Dodał również, że jego biuro nie ma praktycznie żadnej kontroli nad SAP i NABU a nawet nie może zapytać jakimi sprawami się zajmują mimo tego, że oficjalnie podlegają jego kontroli. Jako ciekawostkę można podać, że NABU zostało ustanowione w 2014 r. przez ówczesnego ambasadora US pana Georga Kenta. 

W rozmowie z Giulianim Łucenko powiedział również, że zaczął zajmować się tą samą sprawą co jego poprzednik Szokin i uważa, że Hunter Biden otrzymuje miliony dolarów wynagrodzenia z Burismy. Przedstawił nawet dokument pochodzący z Łotwy, który pokazuje w jaki sposób zostało rozdzielone kilkadziesiąt milionów dolarów z konta Burismy pomiędzy dwie firmy i 4 osoby:

 1. Wirelogic Technology  $14 665 982

 2. Digitex  $1 900 000

 3. Aleksander Kwaśniewski $1 150 000

 4. Alan Apter   $302 887

 5. Devon Archer  - kwota nie ujawniona w dokumencie

 6. Hunter Biden - kwota nie ujawniona w dokumencie

Łucenko powiedział również, że $900 000 otrzymała firma Rosemont Seneca Partners LLC za konsultacje. Partnerami w tej firmie są Hunter Biden oraz Devon Archer. Wg. Łucenki było to wynagrodzenie za usługi lobbingowe świadczone przez Joe Bidena.

 

https://www.zerohedge.com/geopolitical/state-department-releases-detailed-accounts-biden-ukraine-corruptiontagi: ukraina  biden   kwaśniewski  giuliani 

DrzewoPitagorasa
25 listopada 2019 05:12
31     2501    14 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Caine @DrzewoPitagorasa
25 listopada 2019 09:58

Myśliwy Biden

Joseph Ostrze

Devon Łucznik

 

Co za zgnilizna.

zaloguj się by móc komentować


smieciu @DrzewoPitagorasa
25 listopada 2019 11:11

Rządzą tobą ruscy towarzysze i źle się czujesz. Jeśli jednak chcesz to polubić, zatęsknić i docenić zwróć się do towarzyszy amerykańskich!

Ale wracając do towarzysza Aleksandra. To mimo wszystko ciekawe skąd takie chody i awanse, kogo i na jakiej zasadzie reprezentuje, skąd interesy na Ukrainie? Musi być jakiś trop polsko ukraiński. Surowce czy coś.

 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @ikony58 25 listopada 2019 10:05
25 listopada 2019 13:24

Dzięki za linki. Jedna notka nie wystarczy żeby opisać całe to towarzystwo. 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @smieciu 25 listopada 2019 11:11
25 listopada 2019 13:26

Cała ta historia dobrze pokazuje mechanizmy o których często tu rozprawiamy. A. Kwaśniewski musi mieć niezłe umocowania. Hunter Biden w jakimś wywiadzie powiedział że dołączył do zarządu Burismy na zaproszenie Kwaśniewskiego.  

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @Caine 25 listopada 2019 09:58
25 listopada 2019 13:43

Biden który teoretycznie jest katolikiem ciekawe imiona dał swoim dzieciom: 

Hunter, Beau, Ashley, Naomi

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @smieciu 25 listopada 2019 11:11
25 listopada 2019 13:53

On jest od eskimosów ma pełnomocnitwa. Słyszałem wywiad z Kołomojskim jak o tym mówił.

zaloguj się by móc komentować

onyx @DrzewoPitagorasa 25 listopada 2019 13:24
25 listopada 2019 15:07

Tu jest też to opisane. Ukraina to jest sama dykta u nas gdzieniegdzie widać kawałki blachy falistej.

https://www.tvp.info/44835367/milion-euro-od-oligarchy-kwasniewski-i-biden-jako-polisa-ubezpieczeniowa

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @K-Bedryczko 25 listopada 2019 13:53
25 listopada 2019 15:08

Ja wiem, że on jest od eskimosów, ale zastanawiam się dlaczego akurat on. Są przecież inni eskimosi. Musi być łatwy do kontroli. 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @onyx 25 listopada 2019 15:07
25 listopada 2019 15:13

Dzięki za linka. Nie widziałam tego. 

Ciekawe jest że główne osoby dramatu (z Ukrainy) nie istnieją nawet w polskiej wersji Wiki. 

Ani Zloczewski, ani Szokin, ani Burisma Holdings

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @DrzewoPitagorasa 25 listopada 2019 15:08
25 listopada 2019 16:24

na 100% słabości -małości a jednak swój.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @DrzewoPitagorasa 25 listopada 2019 13:26
25 listopada 2019 16:51

"Cała ta historia dobrze pokazuje mechanizmy o których często tu rozprawiamy. A. Kwaśniewski musi mieć niezłe umocowania. Hunter Biden w jakimś wywiadzie powiedział że dołączył do zarządu Burismy na zaproszenie Kwaśniewskiego."

Kwasniewski jest na pewno zamocowany bardzo solidnie, wystarczy wspomniec jego ojca, ktorego zamocowali w Polsce bardzo powazni i wplywowi ludzie. Kwestia tego komu skad nogi wyrastaja jest kluczowa.

zaloguj się by móc komentować

onyx @DrzewoPitagorasa 25 listopada 2019 15:13
25 listopada 2019 19:53

Polskojęzyczną Wiki prowadzą cenzorzy z Mysiej i ich wychowankowie. Ona jest po to by naszą ogólną wiedzę społeczną wąsko profilować a nie poszerzać. Bardzo dobre narzędzie kontroli. Więcej by było pożytku gdyby skasować ministerstwo kultury a moce przerobowe przełożyć na Wikipedię. I tam by wystarczyli zwykli kopiści i tłumacze żadnych filozofów ;)

zaloguj się by móc komentować

Paris @DrzewoPitagorasa 25 listopada 2019 13:26
25 listopada 2019 20:21

A ja ja jaj...

... jakie ten Hunterek niewiniatko  !!!

Az go musiala ta zydoska, czerwona morda i stary kiejkut,  i oblesny knur,  i alkoholik "zapraszac" do tej calej Burismy... no i on bidulek "nie smial odmowic" no i wzial i "przystapil"  do tego  zlodziejskiego kwartetu  !!!

No  wstSZONsajONce  to jest  !!!

zaloguj się by móc komentować


Paris @DrzewoPitagorasa
25 listopada 2019 20:31

A swoja droga...

... to te lobuzy strasznie sie spieszyli przy tej ustawce majdanowej...  w koncu 2013 takie "straszne" zajscia w Kijowie, az caly  sFiat  oddeH  FstSZymal  z emocji...  a juz w 2014  "zarzad"  Burismy  byl uformowany  do  PRZEWALANIA  "funduszy pomocowych" dla Ukrainy...

... ciagle dla tych samych i swoich  psubratow "rotszylda"  !!!

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @Paris 25 listopada 2019 20:31
25 listopada 2019 23:07

Jak sobie przypomnimy  Victorię Nuland, której wymsknęło się że rząd USA wydał 5 miliardów dolarów na majdan to wiadomo dla kogo ta Ukraina miała być. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @DrzewoPitagorasa 25 listopada 2019 23:07
25 listopada 2019 23:21

Caly czas o tym nie zapominam...

... nie zapominam tez o tym, ze i "PiS'owski"  PAD  tez skrecil kilka miliardow pomocy dla "bratniej" Ukrainy,  a teraz w podziece nasze fermy hodowli drobiu  likwiduje sie, a fermy norek staja w plomieniach...  i zadnych  protestow "obroncow zwierzat" ani widac ani slychac... a tam  na  zielonej Ukrainie "produkcja rolnicza" skupiona w lapach Hunterka i bandy  wrze,  a my jestesmy tylko rynkiem zbytu...

... tak to sobie "nulandy" i zdegenerowane "stare kiejkuty" wymyslili  !!!

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @DrzewoPitagorasa
26 listopada 2019 23:40

"Zbiegostwo na Sicz" ma swoje kontynuacje; nie tylko Balcerek, Zegarek, Siwiec a także Biden i Ashley, wiatr historii się trochę odwraca i Kołomojski; właściciel "Prezydenta Ukrainy" już przechodzi do szantażu. Red Przełomiec się skicha.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @DrzewoPitagorasa 25 listopada 2019 23:07
26 listopada 2019 23:46

Oj tam, nie 5 tylko 4, nie na "Majdan" tylko przez "20 scia lat, na demokrację na Ukrainie". "Majdanów" to tam było, przynajmniej tyle ile zgonów Al Baghdadiego. Cholercia, zbliżam się chyba do Kabały.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @smieciu 25 listopada 2019 11:11
26 listopada 2019 23:53

Tow. Kwaśniewski miał być sekretarzem (sic) ONZ, potem mówiło się (w polkojęzycznej prasie) że jednak NATO; jednak tak się stało że "zbiegł na Sicz", na pewno nie przed polską opinią publiczną, zjawisko "zbiegostwa na Sicz" jest ciekawe, zwłaszcza że odżywa w ostatnich latach.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @porfirogeneta 26 listopada 2019 23:53
27 listopada 2019 01:34

"Tow. Kwaśniewski miał być sekretarzem (sic) ONZ, potem mówiło się (w polkojęzycznej prasie) że jednak NATO; jednak tak się stało że "zbiegł na Sicz", na pewno nie przed polską opinią publiczną, zjawisko "zbiegostwa na Sicz" jest ciekawe, zwłaszcza że odżywa w ostatnich latach."

On "nie zbiegl na Sicz" przed polska opinia publiczna z tego prostego powodu, ze nie istnieje cos takiego jak polska opinia publiczna.

On po prostu pojechal na Ukraine troche kasy skrecic.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @DrzewoPitagorasa
27 listopada 2019 11:14

No to trzeba się cieszyć. Pan Aleksander Kwaśniewski to wciąż figura, dla amerykanów.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @DrzewoPitagorasa
27 listopada 2019 16:14

Aleksander Kwaśniewski $1 150 000

 

ciekawa suma bo ma posmak z pieca chlebowego napędzanego protezami.

Wnioskuję, że swoje w czasie prezydentury zrobił co miał więc otrzymuje kasę oficjalnie po czasie.

 

Swego czasu kanclerz Helmut Kohl był po urzędowaniu doradcą pewnego większego medialnego giganta. Za porady otrzymał 3 x 600 tyś. DM. No tak! 3 x 6 = 18 i sprawa wyjaśniona.

 

...nach seiner Kanzlerschaft drei Jahre lang jeweils 600.000 DM erhalten; eine Mindestleistung war laut Medienberichten nicht festgeschrieben.

https://de.wikipedia.org/wiki/Helmut_Kohl#Beraterverträge

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 27 listopada 2019 01:34
27 listopada 2019 21:04

Dokladnie... 

...  stary  ZLODZIEJ,  "majdanowiec"  pojechal tam zeby  SKRECIC  troche kasy,  bo tej po okradzeniu Polakow i Polski  z czasu  "transformacji ustrojowej"  to juz dawno  sladu  nie ma  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @ArGut 27 listopada 2019 11:14
27 listopada 2019 21:06

Zlodziej  zlodzieja  zawsze rozpozna  !!!

zaloguj się by móc komentować


porfirogeneta @ArGut 27 listopada 2019 11:14
27 listopada 2019 22:02

Wojna w Iraku, katownie w kiejkutach, pokłony w Jedwabnem, mają za co być wdzięczni, ale Sekretarz Generalny ONZ to już by była zbytnia ostentacja.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Szczodrocha33 27 listopada 2019 01:34
27 listopada 2019 22:04

Jak wszyscy zbiegowie na Sicz, wczoraj i dziś.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @porfirogeneta 27 listopada 2019 22:02
28 listopada 2019 06:41

To ciekawe więc, co trzeba zrobić by tym Sekretarzem Generalnym ONZ zostać ? Popatrz do WIKI i zobaczysz, że czasem Chiny a czasem USA blokowały, któregoś z panów sekretarzy na kolejną kadencję a czasem spadał samolot i pośmiertny NOBEL.

zaloguj się by móc komentować

JK @Szczodrocha33 25 listopada 2019 16:51
28 listopada 2019 16:45

Ostatnio, rzecznikiem praw przedsiębiorców na Ukrainie został pan Marcin Święcicki zięć Eugeniusz Szyra. Zbiegami na Sicz są ci co z tamtąd zostali wysłani do Polski. Może to i dobrze, że wrócą do domu. Ale jakoś tam długo nie mogą zagościć. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować