-

DrzewoPitagorasa

Hagada pani Sommer

Wczoraj w Dutchess Community College w Poughkeepsie, NY odbył się odczyt p. Anny Sommer Schneider pt. „The Meaning & Ramifications of Poland's New Holocaust Law” czyli “Znaczenie i konsekwencje nowego polskiego prawa dotyczącego holokaustu”. Była to kolejna odsłona prowadzonego od dłuższego na kilku poziomach oczerniania Polaków.

Odczyt był zorganizowany przez wydział historii i był otwarty dla wszystkich. Na sali zebrało się stosunkowo dużo młodych ludzi, prawdopodobnie zmuszeni do przyjścia przez swojego profesora.

Pani Sommer, wykształcona na Uniwersytecie Jagiellońskim, zaczęła od pokazania zdjęcia z Marszu Nepodległości z transparentem „Europa będzie biała albo bezludna”. Nie powiedziała, że to był margines i że było tysiące zwykłych ludzi na marszu świętujących rocznicę odzyskania niepodległości. Następnie pokazała zdjęcie z jakiejś demonstracji Obozu Narodowo Radykalnego: młodzi mężczyźni w mundurach z flagami polskimi i flagami stowarzyszenia. Powiedziała, że przypomina to marsze nazistów.

Kolejno mówiła o młodych ludziach głosujących na PiS ponieważ są przeciwko uchodźcom i że ludność w Polsce składa się w większości z białych katolików.  Dowiedzieliśmy się również, że w komunistycznej Polsce nie uczono w ogóle o holokauście i losie Żydów w czasie wojny a przede wszystkim, że przestępstwa Polaków wobec Żydów nie były w ogóle nawet nadmieniane w szkołach.  Później powiedziała, przecząc sobie, że jednak uczono w szkole o Żydach, ale zawsze mówiono o nich jako o obcych (o tym że 85% polskich Żydów nie mówiło po polsku nie wspomniała).  

Po tym długim wstępie p. Sommer przeszła w końcu do omawiania nowego prawa. Jedną z obaw jakie środowiska żydowskie mają w związku z tym prawem jest ograniczenie dyskusji na temat holokaustu, a przede wszystkim roli Polaków. Nie zająknęła się jednym zdaniem, że badania naukowe i działalność artystyczna jest wykluczona. Powiedziała natomiast, że nie wie czy nie będzie aresztowana gdy przyjedzie do Polski.

Było też sporo o polskich obozach koncentracyjnych i że prezydent Obama przecież miał na myśli położenie geograficzne gdy mówił o tych obozach.

W końcu opowiedziała o rodzinie Ulmów, ale tylko po to żeby szybko dodać, że zostali zadenuncjowani, wprawdzie nie wiadomo przez kogo, ale prawdopodobnie przez sąsiadów i następnego dnia po zamordowaniu całej rodziny znaleziono w okolicy około 20 ciał Żydów, którzy byli ukrywani przez innych chłopów.  Najprawdopodobniej zamordowani przez tych chłopów, ponieważ przestraszyli się gdy zobaczyli co stało się z rodziną Ulmów.

Na sam koniec dowiedzieliśmy się że nie można porównywać cierpienia Polaków i Żydów pod okupacją niemiecką, ale nie dowiedzieliśmy się dlaczego.

Po wykładzie organizator ogłosił że teraz jest czas na pytania, ale od razu zastrzegł, że mają to być pytania, a nie komentarze. Jeden ze studentów zapytał czy to nowo wprowadzone prawo w Polsce jest podobne do prawa w Turcji, które zakazuje mówić o ludobójstwie w Armenii przeprowadzonym przez Turków. Pani Sommer stwierdziła, że trudno jej tak od razu odpowiedzieć i musiałaby się zastanowić. Ale pochwaliła pytającego za bardzo ciekawe porównanie.

Po kilku innych pytaniach zadanych przez młodych studentów zabrała głos starsza pani, która zaczęła mówić, że przebywa w Ameryce od 68 roku, że jej rodzina została wymordowana częściowo przez Niemców, częściowo przez komunistów i że obozy Niemcy wybudowali najpierw dla Polaków i pierwszymi ofiarami byli Polacy. W tym momencie p. Sommer zaczęła przerywać wypowiedź tej pani i ponaglać ją żeby zadała wreszcie pytanie. Jednak komentatorka nie dała sobie przerwać i wytknęła że zabrakło w wykładzie informacji o wykluczeniu prac naukowych i artystycznych z nowej ustawy. Wtedy do pomocy przybył organizator i powtórzył, że mogą być zadawane pytania, a nie komentarze. Gdy kolejna przedstawicielka Polonii wstała i (już bez mikrofonu) zaczęła wykazywać inne nieprawdy które znalazły się w wykładzie organizator ogłosił że trzeba zakończyć imprezę bo robi się gorąco, po czym ktoś rozpoczął oklaski i reszta wypowiedzi tej pani została zagłuszona.  A młodzi Amerykanie szybko wstali z krzeseł i ruszyli do wyjścia.

 

 

 

 

The Meaning & Ramifications of Poland's New Holocaust LawDr. Anna Sommer Schneider, associate director at Georgetown University’s Center for Jewish Civilization, will discuss a controversial bill passed in Poland that outlaws blaming the country for crimes committed during the Holocaust.

Dr Anna Sommer Schneider, zastępca dyrektora Centrum Cywilizacji Żydowskiej w Georgetown University, omówi kontrowersyjny projekt ustawy w Polsce, która zakazuje obwiniania kraju za zbrodnie popełnione podczas Holokaustu.

 

W grudniu zeszłego roku niejaki Stephen J Schneider otrzymał w ambasadzie polskiej w Waszyngtonie nagrodę Amicus Poloniae. Bardzo prawdopodobne, ze to mąż pani Sommer. Stephen Schneider jest członkiem AIPAC, oraz Global Leadership Institute for Public Affairs (GLIPA). Ta ostatnia instytucja działa on 2005 roku i  świadczy usługi strategiczne, współpracując z europejskimi przywódcami żydowskimi, w zakresie popierania pro-izraelskiej polityki.

Stephen  Schneider pracował również nad promowaniem demokracji i brał udział w obserwacjach wyborów w Bośni, Jemenie, Algierii, Rosji, Macedonii, na Ukrainie iw Katarze.

https://twitter.com/polishembassyus/status/937813865005543424?lang=en

https://www.aipac.org/act/attend-events/events/event-details/membership-event/southwest-region/albuquerque-event

http://www.pardeslevavot.org/announcements/aipac.html

Tutaj jest rozmowa z p. Sommer Schneider w publicznym radiu amerykańskim NPR. 

https://www.npr.org/2018/02/11/584896172/auschwitz-tour-guide-on-polands-holocaust-complicity-ban



tagi: polska  holokaust 

DrzewoPitagorasa
26 kwietnia 2018 07:43
8     1358    10 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Grzeralts @DrzewoPitagorasa
26 kwietnia 2018 09:39

Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi? Nachalne są te ... i zuchwałe.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @DrzewoPitagorasa
26 kwietnia 2018 16:15

Tu widac jak na dłoni, że tzw. ustawa o IPN jest potrzebna. Plus jakieś działania dla ludzi takich jak ta cizia: zakaz wjazdu na teren RP i takie tam. Jeszcze grzywna na dodatek. Lewactwo to zawsze był i bedzie jawny lub ukryty faszyzm. Baba dobrze wie co jest a czego nie ma w ustawie o IPN dlatego popiera zagłuszanie czy też odbieranie głosów rozsądnie myślącym i znającym prawdę. I nawet się nie domyślam, ale jestem pewien, że to hipokrytka. Tacy jak ona potrafią wskazać rzekomo nieakceptowalne zachowania i jednocześnie samemu to robiąc.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @DrzewoPitagorasa
26 kwietnia 2018 17:28

Polski MSZ to w dalszym ciągu "geremszczyzna" stosowana.

Niczego ci dyplomaci wolą nie widziec i nie  słyszeć. Jedni bo etnicznie solidaryzuja sie z rozmaitymi Sommerami, a drudzy z obawy, że podpadną owym Sommerom i zostana potraktowani jako  "persona non grata". A mają  takie  fajne posady na placówkach w USA.
Dlatego udają, że to tylko deszcz pada.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @DrzewoPitagorasa
26 kwietnia 2018 19:40

Oni tak mogą bez końca. Zdaje się, że wierzą w zbawienne powtarzanie kłamstw miliony razy. I jaka rozkoszna 'wolność słowa" na tych "wykładach". Podejrzewam, że tego rodzaju techniki manipulacyjne, nachalne i agresywne - w końcu najpierw nudzą a potem denerwują. Nie sądzę aby przeciętni Amerykanie przywaleni problemami ekonomicznymi i gwałtownym obniżeniem poziomu życia klasy średniej - nadal "strasznie się przejmowali' opowieściami różnych pan Sommer o "złych Polakach", zwłaszcza w obliczu skutków działalności "dobrych Madoffów" i "dobrych Goldman Sachsów" nie mówiąc o FED. To się powoli - wypala, bo skoro można było obalić takiego "idola" jak Kosiński to i do innych "opowiadaczy" dystans się robi - większy.

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @rotmeister 26 kwietnia 2018 16:15
27 kwietnia 2018 16:01

Jak najbardziej ustawa o IPN jest potrzebna, jak również działania na skalę międzynarodową żeby takie wystąpienia ukrócić. W związku z uchwaleniem ustawy S. 447 w US widać wyraźnie że ta zmasowana akcja oskarżania Polaków o zbrodnie przeciw Żydom, to takie przygotowania opinii publicznej. Bo trochę głupio wyglądałoby domaganie się odszkodowań od państwa/narodu, które nie tylko, że nic złego Żydom nie zrobiło ale obywatele tego państw z narażeniem własnego życia starali się Żydów ratować.  Natomiast gdy już wszyscy będą mieli w głowie obraz Polaka antysemity i faszysty, to nikt nawet nie pomyśli, że żądania żydowskie są niesprawiedliwe (mówiąc łagodnie). 

Uchwalenie ustawy 447 pokazało jak bardzo niestkuteczni jesteśmy jako Polonia. I nie ma się zresztą co dziwić, bo w Ameryce politykę załatwia się przez lobbying. Dopóki nie będziemy mieli pieniędzy żeby zapłacić za odpowiednie ustawy to nic nie wsóramy. Zamiast wydawać pieniądze na jakieś jachty i inne drogie i mało skuteczne działania lepiej by było przeznaczyć je np. na adwokatów i taką pańcię jak również instytucje, które udostępniają jej pulpit do wygłaszania tych bredni podać do sądu. 

Najbardziej dołujące w tym wszystkim jest, że po stronie polskiej nie widać nikogo kto miałby wolę i wiedzę żeby cokolwiek zrobić na korzyść Polski. 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @Grzeralts 26 kwietnia 2018 09:39
27 kwietnia 2018 16:01

Niestety dokładnie tak to wyglądało. 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @stanislaw-orda 26 kwietnia 2018 17:28
27 kwietnia 2018 16:08

Niestety to wszystko prawda. A po drugiej stronie są amerykańscy Żydzi, którzy są bardzo solidarni i mają nadreprezentację w sądach i na uczelniach.  Jedyna droga to robić swoją propagandę, tzn. mówić prawdę o tym jak było poprzez książki, filmy,  a może nawet i ulotki (tanio i jest bezpośredni dostęp do odbiorcy). 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @pink-panther 26 kwietnia 2018 19:40
27 kwietnia 2018 16:13

Oczywiście, że wierzą. Nie wiem czy to prawda, ale ktoś mi powiedział, ze na studiach marketingowych uczą się na pomysłach Goebellsa. 

Widzę to działanie jako celową akcję propagandową urabiającą globalną opinię społeczną, żeby nikt nie miał wątpliwości, że te pieniądze, które chcą od Polski wydrzeć im się należą. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować