-

DrzewoPitagorasa

Komentarze użytkownika

@O trzymaniu poziomu (13 stycznia 2018 09:42)

Prawda, dobro, piękno.  Jeśli zabraknie któregoś z tych trzech nie ma mowy o jakości. 

DrzewoPitagorasa
18 stycznia 2018 10:34

@Kto wygrał wybory A. D. 2015? Czyli czy Jarosław Kaczyński wie, co robi? (7 grudnia 2017 22:21)

Rozmowy niedokończone z M. Morawieckim również w Radiu Maryja o 21:30.  Mam nadzieję, że ktoś zapyta go o przyjęcie euro.

Dr. Kawęcki wypowiedział się na ten temat tutaj

– Mam nadzieję, że kierunek, który był realizowany przez panią premier Szydło, to twarde stanowisko np. w sprawie uchodźców, będzie kontynuowany. Dla mnie trochę niepokojące są wypowiedzi pana Morawieckiego, że Polska w określonym czasie powinna wejść do strefy euro. To kwestia nie tylko ekonomiczna, ale przede wszystkim polityczna, mogąca ugodzić w polską suwerenność – powiedział gość „Polskiego punktu widzenia”.

DrzewoPitagorasa
8 grudnia 2017 16:19

@Marsz Niepodległości, Quis ut Deus, oskarżenia zastępcze i rezolucja PE. (15 listopada 2017 17:06)

@rotmeister @krzysztof-laskowski

Przepraszam, że się wetnę. 

Co najmniej od soboru nie ma analfabetów w Polsce jak i w państwach zachodnich. Gdyby przez te wszystkie lata od soboru msza była sprawowana po łacinie (plus książeczki z tekstem łacińskim i polskim) to teraz wszyscy byśmy mówili po łacinie i nie byłoby problemu. Co więcej przy wyjeździe za granicę  uczestnictwo we Mszy byłoby o wiele łatwiejsze, nie mówiąc o poczuciu wspólnoty.

Ja od jakiegoś czasu w drodze do pracy odmawiam różaniec po łacinie z papieżem Benedyktem XVI (na youtube) i coraz więcej rozumiem (Ojcze nasz i Zdrowaś Mario - to wiadomo, ale rozumiem również fragmenty z Ewangelii) mimo tego że się nigdy łaciny nie uczyłam i nawet nie miałam czas ...

DrzewoPitagorasa
20 listopada 2017 19:21

@Irena Sendler, Kościół, uczennice z Kansas, Bikont i dziewczyna Kasmana. (3 listopada 2017 21:12)

Z takimi życiorysami  oni powinni siedziec cicho i modlić się żeby ich nikt nie zauważył a nie książki pisać. 

DrzewoPitagorasa
10 listopada 2017 05:23

@Seks i historia czyli drugi rozbiór Hiszpanii (14 października 2017 09:14)

Pamiętam gdy jako młoda panienka nie mogłam pojąć czemu Anglicy tak zażarcie walczą o Falknlandy. Przecież uczono nas że pozbyli się kolonii a tu taka bezpardonowa walka o jakieś Falklandy o których nikt nigdy nie słyszał gdzieś na końcu świata .

Ponoć odtajnili  teraz dokumenty dotyczące tej wojny. 

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/752358,W-Brytania-odtajnia-Falklandy-inwazja-na-Gibraltar

DrzewoPitagorasa
14 października 2017 10:31

@1945. Koniec wielkiej polskiej wlasnosci (11 października 2017 22:20)

No właśnie, na całym świecie.  Teraz jest już niewielu posiadaczy indywidualnych . Głównymi posiadaczam wielkich obszarów ziemi są korporacje.  

DrzewoPitagorasa
12 października 2017 22:36

@Manipulacja w historii. Bławatska i teozofia. Z dedykacją dla Pink Panther (8 października 2017 23:52)

"Teozofia to doktryna, za pomocą której ludzie sami się indoktrynują".

Dokładnie. S. Michaela Pawlik tłumaczyła kiedyś dlaczego akurat Hinduizm cieszy się takim uznaniem elit rządzących. Opowiadała o wydarzeniu, którego była świadkiem. Otóż wyszło jakieś lokalne zarządzenie, że trzeba zmniejszyć liczbę urodzeń wśród biednych ludzi. W związku z tym po wsiach miał jeździć ambulans i na ochotnika mieli się zgłosić mężczyźni ( z kasty nietykalnych), którzy mieli poddać się zabiegowi sterylizacji. Siostra Michaela pojechała do pobliskiej wsi żeby zobaczyć jak to się będzie odbywać i miała również zamiar bronić tych ludzi gdyby użyto wobec nich przemocy. Okazało się jednak, że żadna przemoc nie była potrzebna. Początkowo wszyscy sie ...

DrzewoPitagorasa
10 października 2017 20:11

@... jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć (9 października 2017 09:30)

Czasem mam wrażenie że te ultra katolickie portale więcej złego robią niż otwarcie lewackie. Przeczytalam kiedys jeden z artykułów na lifesitenews.com z bardzo negatywnym tytułem  wobec papieża.  Tytuł sugerował że wypowiedź papieża była niemal skandaliczna. W dalszej części artykułu była zdecydowana ta wypowiedź,  ale można ją było interpretować na różne sposoby.  Lifesitenews wybrało interpretację najbardziej niekorzystną dla papieża . 

Myślę że Toyah m.in.to ma na myśli mówiąc o "los perfectos".

DrzewoPitagorasa
10 października 2017 14:48

@Gdy post-prawda dostała w nos (28 września 2017 10:07)

Przede wszystkim ten film to komedia. Pokazuje problem przez wyśmianie i przerysowanie. 

"Kids rule" to nie pdoprogowy przekaz masonów tylko dowcip. Tak samo jak błąd w słowie "passport" . Błąd zamierzony, że niby ten kto ten napis o edukacji tam umieszczał miał kłopoty z ortografią a nikt z edukatorów go nie zauważył albo nie miał odwagi poprawić. 

 

DrzewoPitagorasa
30 września 2017 15:20

@Gdy post-prawda dostała w nos (28 września 2017 10:07)

To wszystko prawda co napisałeś. Ja bynajmniej Ameryki nie idealizuję i mój zachwyt tym krajem już dawno minął. Staram się jedynie uzupełnić obraz bo nie wszystko na szczęście jest takie złe. Oprócz dzielnic gdzie rządzą gangi są też normalne miejsca, gdzie ludzie nawet nie zamykają drzwi gdy wychodzą do sklepu itd. Ja sama kiedyś przez przypadek zostawiłam przed domem chodzący samochód z torebką w środku na całą noc i wszystko rano było na swoim miejscu :)

Ten film moim zdaniem ma na celu właśnie pokazanie że twierdzenie "nie ma jednej prawdy" prowadzi do katastrofy. Do niektórych ludzi przekaz "poprzez kasę" najlepiej dociera. 

DrzewoPitagorasa
30 września 2017 15:07

@Gdy post-prawda dostała w nos (28 września 2017 10:07)

Posiadanie broni to drogi sport/hobby. Nikogo bez pracy nie stać na kupowanie broni, amunicji i wyjazdy na strzelnicę. Taki obraz rednecka jako bezrobotnego pracujacego na 3 etatach to jest lewacki przekaz. Żeby mieć broń i trenować jej użycie trzeba mieć pieniądze. 

Jeśli chodzi o szkoły to oczywiście nie są bezpieczne od projektów gender itd. ale np. w szkole moich dzieci młodzież wychowana przez konserwatywnych rodziców zdaje sobie z tego sprawę i robią sobie żarty z poprawnych politycznie nauczycieli. 

DrzewoPitagorasa
30 września 2017 14:52

@Gdy post-prawda dostała w nos (28 września 2017 10:07)

"No i oni moga sie odwolac tylko do swoich masonskich "ojcow zalozycieli" i do dolara jako swiatowej waluty w rozliczeniach."

Myślę, że nie jest tak źle. Mieszkam tu dłużej niż mieszkałam w Polsce. Gdy przyjechałam w 89r zrobiło na mnie wrażenie, że jednak kościoły w Ameryce nie są puste tak jak to już wtedy było w Europie. Dużo rodzin z trójką (i więcej) dzieci.  A pewnego dnia gdy jeździłam po okolicy, w której mieszkam uświadomiłam sobie, że pierwsi osadnicy którzy tu mieszkali to byli protestanci  a teraz kościoły katolickie zdecydowanie wypierają zbory protestanckie. 

Poza tym społeczeństwo amerykańskie jest bardzo podzielone: na "nowoczesnych" i na "posiadaczy broni". Posiadacze ...

DrzewoPitagorasa
29 września 2017 05:01

@Dlaczego polscy politycy nienawidzą Polaków ze Wschodu? Czyli 17 IX 2017 (17 września 2017 19:11)

Proszę napisać. Jak sami tego nie udokumentujemy nikt za nas tego nie zrobi.  Rozumiem, że to bardzo bolesne.

DrzewoPitagorasa
19 września 2017 19:48

@Pomóżmy Mary Wagner (11 września 2017 05:50)

Nie wiem na jakiej podstawie zakładasz że Mary chce zostać męczennicą. 

Wysłanie jednego emaila do sędziego, napisanego z szacunkiem bez gróźb raczej nie podpada pod nękanie.

Tu jest definicja nękania  wg prawa kanadyjskiego.

DrzewoPitagorasa
12 września 2017 10:58

@Pomóżmy Mary Wagner (11 września 2017 05:50)

Chyba żartujesz. To nie jest żaden łańcuszek. Nie przeczytałeś zapewne zalinkowanej informacji z Niedzieli. Chodzi nie tylko o wyrażenie poparcia dla tego co robi Mary, ale również a może przede wszystkim o pokazanie, że jesteśmy większością. Aborcjoniści są w mniejszości ale mają dostęp do mediów i są głośni i wydaje się że jest ich większość. 

W amerykańskim prawodastwie przedstawianie sędziemu tzw. "character letters" jest często stosowanym postępowaniem ze strony prawników. Podejrzewam, że w prawodastwie kanadyjskim jest podobnie. 

Poza tym nie trzeba, a nawet jest już za mało czasu, na napisanie listu. Można jedynie teraz wysłać email.

I nie musisz tego robić ze swojego głównego konta, możesz nawet założyć sobie osobne ...

DrzewoPitagorasa
12 września 2017 05:10

@O wyrzucaniu Polski z EU (7 września 2017 23:09)

To wszystko prawda, ale Unia robi ostatnio różne rzeczy wbrew swojemu interesowi (vide uchodźcy), więc może również wbrew swojemu interesowi nas stamtąd wywalą ( Oby!).. 

A jeśli chodzi o wyjeżdżanie na zachód, to nikt nie zabrania Szwajcarom lub Norwegom przyjeżdżać, więc i nam też pewnie nie będą zabraniać.

DrzewoPitagorasa
10 września 2017 04:22

@Gabriel we Frankfurcie (24 sierpnia 2017 15:11)

A-tem romantyk? To raczej Coryllus romantyk. 

DrzewoPitagorasa
25 sierpnia 2017 19:15

@Gabriel we Frankfurcie (24 sierpnia 2017 15:11)

"Gdzie jest oferta łatwa do odszukania, przejrzysta, z biogramem Pisarza i tabelą/listą dzieł. Coś takiego zbudowałem powyżej, to jednak nie ma być doraźne zastępstwo, praca czytelnika, lecz profesjonalnie przygotowana prezentacja osiągnięć Gabriela na jednej stronie, łatwej do odszukania, prominentnie linkowanej raz na własnym autorskim blogu, dwa we własnej księgarni."

No właśnie. Tu z kolei widzę sprzeczność z postawą "najważniejsza jest jakość".  Jakość jest bardzo ważna i powinna tyczyć nie tylko książek (tego jak są wydane) ale również ich prezentacji internetowej oraz info o autorze. 

DrzewoPitagorasa
25 sierpnia 2017 19:12

@Gabriel we Frankfurcie (24 sierpnia 2017 15:11)

"Co innego mnie martwi: stanowisko Coryllusa odnośnie dotacji."

Całkowicie się zgadzam. Taka postawa jest sprzeczna z przerzucaniem kosztów na wroga, to raz, a z drugiej strony, te pieniądze to z polskich podatków. Jest część podatników, która chętnie by się zgodziła na wykorzystanie ich podatków na wsparcie Gabriela M, ale taka jego postawa im to uniemożliwia. 

DrzewoPitagorasa
25 sierpnia 2017 19:07

@Gabriel we Frankfurcie (24 sierpnia 2017 15:11)

Właśnie zerknęłam na ceny na ich stronie  . Trochę zaporowe dla małych wydawnictw.

 

Newcomer Package € 3,925.—

Newcomer Package corner position (if corresponding position available) € 4,265.—

DrzewoPitagorasa
24 sierpnia 2017 18:33

Strona 1 na 2.    Następna